Обережно піротехніка


 Практично всі види феєрверків та петард в тій чи іншій мірі небезпечні. Тому купувати їх потрібно з особливою обережністю. Останнім часом у продажі з’явилося багато фальсифікованої піротехніки, використання якої загрожує непередбачуваними наслідками. У кращому випадку, «піратські» петарди просто не спрацюють, і гроші виявляться витраченими даремно. А в гіршому – свято може обернутися травмами, опіками та іншими трагічними наслідками. Як відрізнити якісний товар від підробок?
Зі слів начальника відділу дозвільної системи УПП УМВС України в Миколаївській області підполковника міліції Нікори В.В., на піротехнічну продукцію має бути сертифікат якості та обов’язкова інструкція з використання державною мовою, рівна, не пом’ята, упаковка та надійне прикріплення всіх деталей. Щоб не сумніватися в якості і безпеки, купувати піротехнічні засоби треба тільки у фірмових магазинах, а не на ринках, зупинках громадського транспорту або у сумнівних торговців.
Перед застосування феєрверків та петард необхідно уважно прочитати інструкцію, дотримуватися техніки безпеки, написану на упаковці, і керуватися здоровим глуздом. 
Категорично забороняється кидати петарди в людей, тварин, закидати в банки, відра, пляшки. Ні в якому разі не можна використовувати піротехнічні вироби з дефектами: розірвані, зім’яті, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту. Не можна носити феєрверки в кишенях, спалювати їх у багатті, розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам. Використовуйте їх тільки за призначенням і відповідно до інструкції!
Робота з піротехнічними виробами в нетверезому стані, а також паління поруч з ними небезпечні. Зберігати вироби потрібно далеко від нагрівальних приладів і в недоступному для дітей місці. Не можна застосовувати феєрверк під гіллям дерев, лініями електропередачі та поблизу легкозаймистих предметів. Не можна нахилятися над піротехнічним пристроєм в момент підпалу гніту. Після припинення феєрверку протягом 5 хвилин забороняється наближатися до нього. Пристрій, що не запалився забороняється підпалювати повторно.
Найголовніше: маленькій дитині не можна брати в руки ні один з феєрверків та петард, включаючи хлопавки та бенгальські вогні.
Тому якщо ви хочете влаштувати шоу з піротехнікою, то переконаєтеся що, глядачі знаходяться на безпечній відстані, а поруч немає легкозаймистих предметів. Перевірте, в якому стані знаходиться піротехніка (якщо є дефекти, то використовувати таки пристрої небезпечно), постраждати можете не тільки ви, але і люди, що знаходяться поруч.
УМВС України в Миколаївській області застерігає!!!
Обіг піротехнічних виробів урегульовано у державі відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
До піротехнічних засобів належить уся піротехнічна продукція технічного, спеціального, а також побутового призначення. Населенню продаються тільки побутові піротехнічні засоби.
Особи, що здійснюють продаж побутових піротехнічних засобів, проходять спеціальну підготовку з питань їх продажу в закладах, які мають затверджену програму підготовки, тематичний план та ліцензію на навчання фахівців з піротехніки, про що отримують відповідні посвідчення.
Забороняється організовувати торгівлю піротехнічними засобами в навчальних закладах, а також на ринках.
Побутові піротехнічні засоби, що надходять у продаж, мають бути з паспортом (формуляром, інструкцією із застосування), який засвідчує відповідність побутового піротехнічного засобу вимогам нормативної документації, а також із супровідними документами, передбаченими законодавством України.
Продаж побутових піротехнічних засобів здійснюється за наявності інструкції із застосування (експлуатації), розташованої на споживчому пакуванні. Якщо текст інструкції не вміщується на споживчому пакуванні, то аркуш з текстом інструкції має додаватися до кожного побутового піротехнічного засобу або до кожної упаковки, якщо засоби продаються споживачу упаковками. Зазначена інформація має бути викладена українською мовою. Дозволено її додатково викладати іншими мовами. Текст має бути чітким і добре помітним. Попереджувальні написи мають бути виділені жирним шрифтом.
Побутові піротехнічні засоби при ввезені на територію України для реалізації в торговельній мережі населенню підлягають обов’язковій сертифікації на відповідність вимогам безпеки.
Відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» за порушення обігу піротехнічних засобів юридичні та фізичні особи несуть відповідальність за кількома статтями:
1. Ст. 159. «Порушення правил торгівлі на ринках. Відповідно до пункту 47 Правил торгівлі на ринках на ринку забороняється продавати вироби піротехнічні побутові та вибухові засоби, за винятком спеціалізованих магазинів».
2. Ст. 160. «Торгівля з рук у невстановлених місцях. Відповідно до підпункту 7.1 Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів продаж побутових піротехнічних виробів здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі та спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів».
3. Ст. 164. «Порушення порядку заняття господарською діяльністю. Здійснення діяльності без державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності, що містить ознаки підприємницької, або здійснення без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону».
4. Ст. 195-6. «Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів».
З метою недопущення надзвичайних подій у період Новорічних та Різдвяних свят підрозділами ОВС Миколаївщини постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення, у навчальних закладах з питань дотримання правил безпеки при поводженні з піротехнікою, а також із суб’єктами підприємницької діяльності, які реалізують піротехнічну продукцію, щодо обов’язкового інструктажу громадян при купівлі піротехнічних засобів з питань їх безпечного використання, у місцях продажу піротехнічної продукції пропонується встановлювати плакати з правилами поводження з піротехнічними засобами.

За матеріалами: http://www.umvs.mk.ua/ua/news/6037/

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: