«Старовинний одяг Сумщини»

Український народ має і душу, і характер, і зовнішність. Його душа – то пісня, його характер – то танок, а от зовнішність – то самобутній національний одяг. У  костюмі українців втілилась історична доля народу, його культура, традиції. Національний одяг зберігає в собі особливості різних культурних епох, тому він є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей українського народу.

Дізнатися більше про український національний одяг Сумщини мали змогу учні 7-го та 8-х класів Глухівської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені М.І.Жужоми разом зі своїми вихователями Ковальовою Ю.В., Шевченко Т.І. та Солдаткіною М.В. під час екскурсії до національного заповідника «Глухів». Школярі дізналися про основні елементи одягу рідного краю, кольорове оформлення костюмів ХІХ століття. Діти зробили висновок, що вивчення національного одягу є джерелом пізнання етнічної культури українців.

Дуже різноманітним та багатобарвним був традиційний одяг українців, який у вигляді вишиванок, дійшов  і до нашого часу. Приємно усвідомлювати, що український народний костюм і сьогодні є дуже популярним. Елементи традиційного одягу часто використовуються і у повсякденному житті – чоловічі та жіночі вишиванки, вінки з квітів, стрічки для волосся. Будьте стильними і любіть свою країну!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: