Солов`їна, барвінкова українська рідна мова…

Серед дат і подій, що збагачують нас духовно, вирізняється День української писемності та мови, який щорічно відзначають в Україні у день пам’яті Преподобного Нестора-літописця — 9 листопада. Дослідники вважають, що саме з  Нестора і починається писемна українська мова.

Саме до цієї знаменної дати 7 листопада учнями 9 – а класу Глухівської загальноосвітньої школи-інтернату  І – ІІІ ступенів та їхнім класним керівником Плодистою Н.О.   було проведено   виховну годину «Солов`їна, барвінкова українська рідна мова…»

Мета заходу — привернути увагу до історії мови, до сучасних проблем, зберегти мову батьків та залучити дітей до вивчення рідної мови.

Цікавою та змістовною була розповідь про історичне минуле української мови, про її походження, про виникнення письма, про рукописні пам’ятки. Розповідь супроводжувалась презентацією “9 листопада – День української писемності та мови”, та виставкою книг “Безцінна спадщина мого народу”.

Із уст дев’ятикласників лунали вірші про значущість, красу та мелодійність української мови. Також переглянули відеоролик “Українська мова – мова єднання”. Адже, рідна мова веде нас у чудовий світ мистецтва, літератури, влучних висловів.

Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого поета Максима Рильського:

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно

Політь бур’ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Шануймо нашу мову — мову Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олеся Гончара, Павла Загребельного, Ліни Костенко… Розмовляймо нею!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: