«Запалимо свічку»

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Адже й нині живе у пам’яті народу прокляття тим, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні. Ще й досі кровоточать роз’ятрені серця, болить душа, що звідала горе до краю.

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, 23 листопада 2017 року,  для учнів 5-11 класів Глухівської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені М.І.Жужоми пройшла виховна година-реквієм «Запалимо свічку». Протягом виховного заходу представники шкільної музейної групи «Пам’ять» та різновікового пошукового загону «Патріот» на чолі з педагогом-організатором Назаренко О.С. ознайомили присутніх з причинами та наслідками голодомору 1932-1933 років на Глухівщині та України в цілому, декламували поезії відповідної тематики, зачитували свідчення очевидців голодомору Бороденка І.І., Циганка І.Є.,  Шульженко Н.І.

З метою вшанування мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття вихованцями були запалені «свічки пам’яті».

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: